Lampy typu pająk? - sprawdź koniecznie

Ostatnio ogromną popularnością cieszą się lampy składają się z wielu źródeł światła, które wychodzi z jednego miejsca. Jest to rozwiązanie idealne kiedy podczas remontu zostało wyprowadzone jedno miejsce podłączeniowe, a niezbędne jest oświetlenie większej powierzchni lub doświetlenie jakiejś konkretnej przestrzeni.

lampa typu pająk - sprawdź na xlamp.pl

Lampa typu pająk idealnie nadaje się do salonu, sypialni lub gabinetu. Dzięki swojej konstrukcji jest wyjątkowo prostą lecz urokliwą formą. Oprawę tą zazwyczaj można podzielić na tzw. podwójny włącznik, dzięki czemu mamy możliwość "zapalenia" tylko części żarówek, dzięki czemu możemy dobierać ilość światła która, jest nam niezbędna w danym czasie. 

Podstawowe typy "pająków" to:

Lampy wiszące na kablu bez klosza:

Lampa typu pająk bez kloszy

Ten rodzaj oświetlenia składa się z dekoracyjnego kabla (często tzw. kabla żelazko lub wielokolorowych kabli) oraz ładnie wykończonej oprawki występujących również w wielu kolorach między innymi złotym, miedzianym, czarnym, białym oraz multikolorowym.

Do tego typu opraw powinniśmy stosować żarówki dekoracyjne o bursztynowej barwie lub tzw. żarówki COG - różnią się one od zwykłych tym, że nie powodują efektu rażenia oczu, co występuje w "zwykłych" LEDach. Dobrze sprawdzą się również szklane żarówki LED.

Lampy wiszące typu pająk z kloszami:

Lampa mocowana do sufitu na linkach typu pająk - emibig - tychy

lampa typu pająk z kloszami - trio - xlamp.pl

lampa typu pająk z czarnymi, metalowymi kloszami - xlamp.pl śląsk

lampa do zawieszania na suficie z materiałowymi kloszami - biało - miedziana

Ten typ lamp składa się z podsufitki, z której wychodzą kable do oprawek zakończonych różnego rodzajami kloszy. Mogą to być abażury, druciane klosze lub klosze metalowe. Występują one w wielu wariantach kolorystycznych jak i kształtach. Ich główną zaletą jest, to że do lamp w których, żarówka jest zabudowana możemy użyć żarówki LED o dużych mocach, bez obawy o to, że będą one nas razić po oczach.

Pająki na stałych ramionach:

lampy eglo - rabat - tylko na xlamp.pl

trio edward - najlepsza oferta na xlamp.pl

Ten typ oświetlenia składa się z metalowej podsufitki oraz wypuczonych z niej ramion, które często są wyposażone w różnego rodzaju przeguby dzięki którym, możemy wyregulować ich poziom względem sufitu. Lampy te również możemy zaopatrzyć w mocne żarówki LED. Dużym atutem tego rozwiązania jest to że idealnie dopasują się do niskich pomieszczeń.

Leave a Comment

Twój adres email nie będzie widoczny.